flag
Po-Pá: 8:00 - 17:00
+420 491 481 298
Datum publikace: 16/10/2018

Vzácní hosté, profesor Yoshikazu Ugawa a pan Paul Hammond, navštívili Deymed

Vzácní hosté, profesor Yoshikazu Ugawa a pan Paul Hammond, navštívili Deymed

Rádi jsme v minulém týdnu v Deymedu uvítali dva vážené hosty.

Po výzkumných akcích BrainBox Initiative Conference 2018 a Advanced TMS Techniques Workshop, které se uskutečnily v Londýně a organizoval je náš klíčový partner v oblasti neurovědy -  Rogue Resolutions, jsme byli navštíveni profesorem Yoshikazu Ugawou (Fukushima Medical University) a Paulem Hammondem (University College London).

Hosté se zajímali o celou paletu našich výzkumných zařízení, zejména o magnetické stimulátory DuoMAG a poslední novinku v této oblasti -  DuoMAG QPS.

Profesor Yoshikazu Ugawa je ředitelem a profesorem katedry neurologie a viceprezidentem Fukushima Medical University, kde pracuje od roku 2007. Absolvoval Tokyo  University v roce 1978 a studoval fyziologii pohybových poruch u profesora Marsdena a profesora Rothwella na Queen Square v Londýně v letech 1987-1990, poté se vrátil na univerzitu v Tokyu. Profesor Ugawa se zabývá klinickou neurofyziologií a je jedním z průkopníků transkraniální magnetické stimulace (TMS).

Pan Paul Hammond je vedoucím laboratoře profesora Johna Rothwella na Queen Square, UCL v Londýně. Laboratoř se specializuje na navrhování nových technik pro studium fyziologie lidského motorického systému u zdravých dobrovolníků a  při plném vědomí. Zájem laboratoře je podněcován potřebou použití neinvazivních technik k vyšetření patologických změn v neurologických onemocněních, a to nejen pro účely identifikace patologie, ale také k mapování kompenzačních změn, které se vyskytují v částech systému neovlivněných tímto onemocněním.